ZDROWIE W PRACY

Jedną z dwóch łacińskich sentencji, z którymi fizjoterapeuta spotyka się jeszcze na studiach jest: "Morbum evitare quam curare facilius est" łac. "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Słowa przypisywane Hipokratesowi, którego również przysięgę składaliśmy, określają bardzo trafnie nasze działania na płaszczyźnie profilaktyki schorzeń zawodowych XXI wieku. 

Jako specjaliści o wykształceniu medycznym niejednokrotnie spotykamy się w pierwszej kolejności z pacjentami cierpiącymi z powodu wykonywania pracy na stanowisku o charakterze siedzącym. Czyni nas to praktykami w dziedzinie schorzeń układu ruchu, dzięki czemu udało nam się stworzyć program praktycznego szkolenia dotyczącego tego problemu.

Przeprowadzane szkolenia w firmach wyjaśniają przyczynę powstawania wielu dolegliwości bólowych. W prosty i intuicyjny sposób uczestnicy mogą dowiedzieć się jak funkcjonuje nasze ciało za biurkiem i co mu przeszkadza, powodując takie schorzenia jak dyskopatia, rwy kulszowe, łokcie tenisisty lub golfisty oraz cieśni nadgarstka. Wspomniany wcześniej "praktycyzm" w przypadku naszego szkolenia znajduje zastosowanie w jego drugiej części. Indywidualnie każdy z uczestników nauczany jest kilkuminutowych ćwiczeń możliwych do wykonania w pracy za burkiem, mających na celu zniwelować przeciążenia i możliwość powstania dysfunkcji, poprawiając tym samym komfort pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem szkolenia w Twoim miejscu pracy, skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefoniczną. W wiadomości zwrotnej otrzymasz indywidualną ofertę wraz z planem szkolenia, informacjami organizacyjnymi oraz zawartością merytoryczną.

Ostatnie szkolenie mieliśmy przyjemność przeprowadzić dla PGNiG S.A, zapoznaj się z referencjami.